دوره‌ی مطالعاتی آثار شهید مطهری

دوره‌ی مطالعاتی آثار شهید مطهری
ژوئن 26, 2020 بدون نظر

دوره مطالعاتی شهید مطهری که زیر نظر حجت الاسلام و المسلمین عباسی ولدی برگزار میشود به شرح زیر است.

در این دوره مخاطبان به دو دسته تقسیم میشوند که خودشان میتوانند دوره مد نظرشان را انتخاب کنند. به طور همزمان دو دوره مطالعاتی آثار شهید مطهری برگزار میشود که یکی از دوره ها از دیگری فشردگی کمتری دارد.

دو دوره شهید سلیمانی و شهید تهرانی مقدم همزمان برگزار خواهند شد. دوره شهید سلیمانی برای عزیزانی است که میخواهند آثار شهید مطهری را در یک سال به اتمام برسانند که از آغاز سیر مطالعاتی باید هر روز از شنبه الی چهارشنبه به مطالعه سرفصل ها بپردازند و روزهای پنج شنبه و جمعه هم برای مرور و جبران عقب ماندگی است همچنین دوره شهید تهرانی مقدم برای مخاطبانی لحاظ شده است که در نظر دارند تمامی آثار را در دو سال مطالعه بفرمایند که همان سرفصل ها را یک روز درمیان یعنی شنبه، دوشنبه و چهارشنبه مطالعه میکنند که اینکار باعث میشود طول دوره بیشتر شود.

این دو دوره بصورت ترمی تعریف شده اند یعنی هر دوره ای که ثبت نام میفرمایید به مدت 3 ماه میباشد و این ترم ها تا آخر دوره مطالعاتی ادامه خواهد داشت. ثبت نام دوره ها از 7 تیرماه شروع خواهد شد و آغاز فرایند مطالعاتی و انتخاب دوره از 14 تیر در سامانه ممکن خواهد بود.

مقرری این دوره ها در سامانه ای که در همین سایت معرفی میشود مشخص است. و افراد باید با ثبت نام در آن سامانه همراهی خودشان با دوره را در آن سامانه ثبت کنند. یعنی باید در هر روزی که مقرری برای مخاطبین در نظر گرفته شده است که میانگین صفحات 50 صفحه است به صورت خود اظهاری این که مقرری منظور را خوانده یا نخوانده به ثبت برسانند. سامانه دوره های مطالعاتی به این نحو تعبیه شده است که هر فرد میتواند از عملکرد خود خروجی ای با فرمت اکسل بگیرد تا بتواند به عملکرد خود نظارت داشته باشد.

مخاطبان دوره باید گروه هایی را در هر فضایی که تمایل دارند مانند تلگرام، ایتا، بله و… تشکیل دهند که متشکل از حداقل 10 نفر باشد. هر کدام از این گروه ها برای خود سرگروهی مشخص میکند تا هم این سرگروه بر مطالعات افراد نظارت کند و هم با پشتیبانی دوره در تماس باشد و گزارش عملکرد گروه را به پشتیبان بدهد. نظارت سرگروه بر اعضای گروه بوسیله همان خروجی های افراد است که خود اعضا باید از سامانه بگیرند و به سرگروهشان بدهند. تا او با ارزیابی اعضای گروه به پشتیبان دوره فعالیت اعضا را اطلاع دهد.

در طول دوره با نظارت حجت الاسلام و المسلمین عباسی ولدی و پشتیبان سایت علمکرد مخاطبان ارزیابی خواهد شد. تشویق و توبیخ هایی در نظر گرفته شده است که بتوان اعضا را ترغیب به همراهی این دوره کرد. همچنین خود استاد هر ماه بصورت جداگانه جلسه ای حضوری با مخاطبان دوره خواهد داشت و نکات خود را به سمع و نظر عزیزان خواهد رساند.

عزیزان شرکت کننده در این دوره ها میتوانند به تمامی صوت های کلاس های مبانی رشد و تربیت اسلامی و همچنین تفسیر تربیتی که خود استاد در حال تکمیل آن هاست دسترسی داشته باشند که این امکان تنها برای کسانی خواهد بود که در دوره بصورت منظم فعالیت خواهند داشت.

همچنین شرکت کنندگان در این دوره میتوانند برای تهیه آثار شهید مطهری از تخفیف 40 درصدی برخوردار شوند. این امکان هم برای عزیزانی فراهم خواهد شد که حضور فعال در سامانه داشته باشند.

برای شرکت در هر کدام از دوره ها جهت هزینه ی پشتیبانی سامانه و همچنین خدماتی که بصورت تشویقی و توبیخی ارائه خواهد شد مبلغ 14.000 هزار تومان برای هر سه ماه دریافت خواهد شد که به نحوی وجه التزام شرکت کنندگان به همراهی با دوره خواهد بود.

جهت ثبت نام در سامانه پس از کلیک بر روی دکمه زیر در بالای صفحه سامانه سمت چپ تصویر گزینه ثبت نام را انتخاب نمایید و مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنید. پس از ثبت نام هر یک از دوره ها را از تاریخ شروع ثبت نام خود دوره میتوانید انتخاب کنید پس از پرداخت هزینه توضیح داده شده میتوانید از خدمات سامانه مطالعاتی بهره مند شوید.

پس از ثبت نام در سامانه شما میتوانید دوره مدنظرتان را انتخاب کنید و مراحل ثبت نام را تکمیل بفرمایید. پس از واریز هزینه شما به قسمت دوره ها در سامانه منتقل میشوید که در آنجا میتوانید با کلیک بر روی گزینه ثبت گزارشات در دوره مورد نظر به قسمت سرفصل ها منتقل بشوید. پس از انتخاب ماهی که در آن هستید سرفصل ها به شما نمایش داده میشود. که باید طبق روز و صفحاتی که در سامانه است مطالعه بفرمایید و در سامانه ثبت بفرمایید.

نکته: به اطلاع آن دسته عزیزانی که دیرتر از آغاز دروه که 14 تیر بوده است ثبت نام کرده اند میرسانیم کتاب پاره ای از خورشید که در ابتدای دوره است اختیاری است و کتب دیگر که از احیا تفکر اسلامی آغاز میشود الزامی میباشد. کسانی که دیرتر وارد دوره شده اند و یا از بعضی سرفصل ها عقب افتاده اند وقت دارند تا عقب ماندگانی های خود را در دو روز پنج شنبه و جمعه جبران کنند. و مطالعه خودشان را در سامانه ثبت کنند.

توضیحات فوق حتما مطالعه شود

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *