ترم دوم طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری

ترم دوم طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری
نوامبر 6, 2020 ۴ نظرات

اگر ما بخواهیم این نظام در ذهن مردم تعمیق بشود و حرکت انقلابی این مردم، همچنان ادامه پیدا کند، باید افکار شهید مطهری در بین مردم رواج پیدا کند. (امام خامنه ای)

دوره مطالعاتی شهید مطهری که زیر نظر حجت الاسلام و المسلمین عباسی ولدی برگزار می‌شود به شرح زیر است.

در این دوره‌ها مخاطبان به دو دسته تقسیم می‌شوند یعنی با اختیار خود دوره مدنظر را انتخاب می‌کند. دوره‌ها بصورت همزمان برگزار می‌شود که یکی از دوره‌ها از دیگری فشردگی کمتری دارد.

دوره شهید سلیمانی برای عزیزانی است که می‌خواهند آثار شهید مطهری را در یک سال به اتمام برسانند که از آغاز سیر مطالعاتی باید روزهای شنبه الی چهارشنبه به مطالعه سرفصل‌ها بپردازند و روزهای پنج‌شنبه و جمعه هم برای مرور و جبران عقب ماندگی است همچنین دوره شهید تهرانی مقدم برای مخاطبانی لحاظ شده است که در نظر دارند تمامی آثار را در دو سال مطالعه بفرمایند که همان سرفصل ها را یک روز درمیان یعنی شنبه، دوشنبه و چهارشنبه مطالعه میکنند که اینکار باعث میشود طول دوره بیشتر شود.

این دو دوره بصورت ترمی تعریف شده اند یعنی هر دوره ای که ثبت نام می‌فرمایید به مدت 3 ماه می‌باشد و این ترم‌ها تا آخر دوره مطالعاتی ادامه خواهد داشت. ثبت نام ترم دوم دوره‌ها از 17 آبان ماه شروع خواهد شد.

مقرری این دوره‌ها در سامانه‌ای که در همین سایت معرفی می‌شود مشخص است. و افراد باید با ثبت نام در آن سامانه همراهی خودشان با دوره را در آن سامانه ثبت کنند. یعنی باید در هر روزی که مقرری برای مخاطبین در نظر گرفته شده است که میانگین صفحات 50 صفحه است به صورت خود اظهاری این که مقرری منظور را خوانده یا نخوانده به ثبت برسانند. سامانه دوره‌های مطالعاتی به این نحو تعبیه شده است که هر فرد می‌تواند از عملکرد خود خروجی‌ای با فرمت اکسل بگیرد تا بتواند به عملکرد خود نظارت داشته باشد.

در طول دوره با نظارت حجت الاسلام و المسلمین عباسی ولدی و پشتیبان سایت علمکرد مخاطبان ارزیابی خواهد شد. تشویق و توبیخ‌هایی در نظر گرفته شده است که بتوان اعضا را ترغیب به همراهی این دوره کرد. همچنین خود استاد جلسه‌ای با مخاطبان دوره خواهد داشت و نکات خود را به سمع و نظر عزیزان خواهد رساند.

همچنین شرکت کنندگان در این دوره می‌توانند برای تهیه آثار شهید مطهری از تخفیف 40 درصدی برخوردار شوند. این امکان برای عزیزانی فراهم خواهد شد که حضور فعال در سامانه داشته باشند.

برای شرکت در هر کدام از دوره‌ها جهت هزینه‌ی پشتیبانی سامانه و همچنین خدماتی که بصورت تشویقی و توبیخی ارائه خواهد شد مبلغ 14.000 هزار تومان برای هر سه ماه دریافت خواهد شد که به نحوی وجه التزام شرکت کنندگان به همراهی با دوره خواهد بود.

پس از ثبت نام در سامانه شما میتوانید دوره مدنظرتان را انتخاب کنید و مراحل ثبت نام را تکمیل بفرمایید. پس از واریز هزینه شما به قسمت دوره ها در سامانه منتقل میشوید که در آنجا میتوانید با کلیک بر روی گزینه ثبت گزارشات در دوره مورد نظر به قسمت سرفصل ها منتقل بشوید. پس از انتخاب ماهی که در آن هستید سرفصل ها به شما نمایش داده می‌شود. که باید طبق روز و صفحاتی که در سامانه است مطالعه بفرمایید و در سامانه ثبت بفرمایید.

نکته: به اطلاع آن دسته عزیزانی که دیرتر از آغاز دوره ثبت نام کرده اند و یا از بعضی سرفصل ها عقب افتاده اند، این فرصت را دارند عقب ماندگانی های خود را در دو روز پنج شنبه و جمعه جبران کنند. و مطالعه خودشان را در سامانه ثبت کنند.

عزیزانی که ترم اول طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری را شرکت نکرده بودند پس از ثبت نام و پرداخت هزینه در ترم دوم می‌توانند به پشتیبانی سایت پیام دهند تا پس از بررسی وضعیت ثبت نام ایشان، سرفصل های ترم اول دوره نیز برایشان ارسال گردد.

توضیحات فوق حتما مطالعه شود

۴ نظرات
 1. نقیب پور

  سلام علیکم
  یه سوال در مورد دوره سیر مطالعاتی شهید مطهری داشتم
  اگر این ترم به دلایلی برام مقدور نباشه در دوره شهید سلیمانی ثبت نام کنم و بنا به شرایط درسی و کاریم در دوره شهید طهرانی مقدم شرکت کنم، آیا امکانش هست برای ترم بعد، دوره ام رو عوض کنم و در دوره شهید سلیمانی شرکت کنم؟ عقب افتادگی ها رو هم در پنجشنبه ها و جمعه ها ان شاءالله جبران می کنم

  1. general133

   سلام و رحمه الله
   کتبی که در این ترم در دوره شهید سلیمانی مطالعه میشود با دوره شهید تهرانی مقدم متفاوت است. اگر میخواهید ترم های آتی را هم شرکت کنید باید تا انتها با همان دوره پیش بروید

 2. سارا صالحی منش

  با سلام،چرا شماره ی پشتیبانی پاسخگو نیستند؟من ترم دوم رو شرکت مردم اما به میاخث ترم اول دسترسی ندارم.چکار کنم؟

  1. general133

   سلام به ادمین کانال ایتا پیام بدهید و کد ملی را برایشان ارسال کنید تا سرفصل ترم اول را برای شما ارسال کنند

نظرات بسته است.